Merhaba, Nerede Kalmıştık?

2012. Bu yıl birçok kişi için sıradan bir yıl olsa da kendi adımla açtığım bu web sitesinin kuruluş yılıydı. Bundan dokuz yıl önce açtığım bu site ile çok yol kat ettiğimi söyleyemeyeceğim.

2012. Bu yıl birçok kişi için sıradan bir yıl olsa da kendi adımla açtığım bu web sitesinin kuruluş yılıydı. Bundan dokuz yıl önce açtığım bu site ile çok yol kat ettiğimi söyleyemeyeceğim. En yükselişte olduğum dönemde sitenin bulunduğu sunuculara yapılan büyük saldırı maalesef verilerimi uzun bir süre kaybetmeme sebep olmuştu. Veri kurtardıktan sonra ise hiçbir şey eskisi gibi değildi. Saldırıdan sonra hevesim kaçmış. okulun yoğun programı da beni yormuştu. Çevrimiçi verdiğim “freelancer” hizmetlerimde durma noktasına gelmiştim ve internetten gelen gelirim neredeyse sıfıra inmişti. Yeni bir heves gelene kadar sektöre geri dönmedim ve Dijital Sporlar’da ürettiğim Espor içerikleri dışında birkaç web sitesinde içerik editörlüğü yaptım. Fakat bunların hiçbirisi beni tam olarak tatmin etmedi.

Aradan geçen zamanda Technopat, Forum Donanımhaber, R10 gibi forumlarda aktif olarak yer aldım. Aynı zamanda bu forumlarda al-sat-takas et üzerine kurulu ufak ticaret girişimlerinden sonra artık yeniden dijital mecrada boy göstermem gerektiğini anladım ve yeniden blog yazmaya başladım. Şu an Dijital Sporlar’dan hala tam kopmamış olsam da aktif olarak içerik üretmeyi durdurdum. Blog sayfamda yazdığım yazıları paralel olarak Medium üzerinde yayımladım ve hatrı sayılır bir okuma aldım. Erasmus süreci başladıktan sonra ise yine birtakım düzensizlikler yaşamaya başladım. (İlgili yazılardan bazılarını Medium profilim üzerinden okuma fırsatınız var)

Eski takipçi kitlemi kaybetmiş olsam da potansiyelimi kullanmak için yazılarımı düzenli olarak kişisel blog sayfamda ve Medium platformunda yayınlayacağım. Blog sayfamın odak noktası ise Sosyoloji, Politika, Minimalizm ve Ekonomi gibi aslında günlük hayatımın büyük çoğunluğunu işgal eden ana meseleler olacak. Elbette bu konular ile ilgili vereceğim bilgiler birçok aşamada “bilimsel” birer içerik olarak yayınlanması mümkün olmayacak. Derslerimden kalan boş zamanımda gündemde yer alan konuları inceleyebileceğim, yorumlayabileceğim gibi derslerde aldığım notları (referansları ile birlikte) yine blog sayfamda yayınlayacağım. Ayrıca İngilizce dil bilgimi B1-B2 arasındaki o uçurumdan kurtarıp C1-C2 seviyesine de çıkartmam gerekiyor ve bu nedenle belki de ara sıra İngilizce ile ilgili çalışmalarımı da buradan yayınlayabilirim. İngilizce dil bilgimi istediğim seviyeye getirdikten sonra ise yeni bir dil öğrenme arayışına girdim.

Aktif olarak SEO şirketinde Freelancer Jr. SEO Danışmanlığı yapmaktayım ve Polonya’nın Łódź şehrinde Erasmus öğrenci değişim programıyla öğrenci olarak bulunuyorum. Avrupa’da yaşadığım deneyimleri ve yaşayacağım deneyimleri zamanla sitede yayınlayacağım. Aynı zamanda 1–5 Nisan tarihleri arasında Belçika’nın başkenti Brüksel’de “Model European Union” adı verilen bir Avrupa Birliği Parlamentosu similasyonuna katılacağım. Projeye hazırlık sürecimi ve proje sonrası buradan sizlerle aktif olarak paylaşacağım. Ayrıca SEO ve diğer ilgilendiğim dijital mecra konularıyla ilgili de içerik yayınlamayı düşünüyorum.

Sitede şu an teknik birkaç problem bulunmasına karşın yayına hazır olduğunu düşündüğüm için bu ilk karşılama yazıyla işe başladım. Umarım yeniden denediğim bu girişimim istediğim gibi sonuçlanır. Sizlerden gelecek beslemeler benim için çok önemli, yapacağınız beslemeler sitenin gidişatına şekil verecektir. Aynı zamanda sosyal medya aracılığıyla ya da direkt olarak arkadaşlarınıza yapacağınız öneriler ile web sitemde beğendiğiniz, ilginizi çeken içeriği paylaşmanız benim için önemli.

Sorularınız için ve güncel paylaşımlarım için sosyal medyayı da aktif olarak kullanmaya karar verdim. Twitter, Instagram üzerinden bana ulaşabilir ve Medium üzerinden yazılarımı paralel olarak okuyabilirsiniz. İYİ OKUMALAR!

Bir cevap yazın