Ben Kimim?

1997 yılının soğuk bir Şubat ayında dünyaya “Merhaba!” dedim. Hayatımın ilk 18 yılını Antakya’da geçirdikten sonra üniversite eğimimim için Muğla’ya taşındım. 2016-2020 yılları arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünde eğitim gördüm. Eylül 2018 – Haziran 2019 yılları arasında ise Erasmus* öğrenci değişim programıyla University of Łódź’ta eğitim alma fırsatı yarattım. Şu an Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Sosyoloji Yüksek Lisans eğitimim devam ediyor.

“İnsanların yüzde doksanı yaşamazlar, sadece vardırlar.” Oscar Wilde

“Geleneksel” bir hayat hikayeme ek olarak hayatla ilgili merak ettiğim, araştırdığım, ilgimi çeken vs. ne varsa birçok şeyi blog sayfamda paylaşmak adına yaklaşık 11 yıl önce yani 2009 yılında ilk blog sayfamı açmıştım. Şu an bulunduğunuz blog ise ilk olarak 2012 yılında hayata geçmesine karşın, bir süre sonra birçok nedenden dolayı daha az blog yayınladığım için site deaktif olmuştu. 2020 yılında ise aynı web adresini aktif ederek bu sayfayı hayata yeniden geçirdim. Aradan geçen dönemde Medium.com platformu üzerinden birkaç farklı yazı yayınladım ve aslında bazıları hala aktif olarak Google üzerinden aylık hatırı sayılır bir trafik alıyor.

Blog Sayfamda Neler Bulacaksınız?

Açıkçası yazılarımı Medium.com üzerinden yayınlarken çok daha az dert ile uğraşmak zorundaydım. Tamamen hazır bir altyapıda, yapmam gereken tek şey yazılarımı yazmak ve yayınlamak. Bu nedenle bu web adresi uzun bir süre deaktif kaldı. Fakat üniversitedeki lisans eğitimimi tamamlamamın ardından yaptığım ve yapmak istediğim çalışmaları sergilemek için bir web sayfasının çok daha yararlı olduğunu tekrardan hatırladım ve bu web sitesini yeniden aktif ettim. Sitede olabildiğince aktif olmaya çalışsam da dönem dönem karşılaştığım sorunlar ve görevler nedeniyle buraya çok fazla zaman ayıramıyorum. Evet, farkındayım; bunların hepsi aslında bir bahane. Bu nedenle bu yazıyı yazarken de kendime söz verdim ve haftada en az bir yazıyı bu sayfadan ve Medium profilimden yayınlamaya karar verdim. Yazılar bazen bir “blog” yazısı olabileceği gibi bazen de araştırma, teknik analiz vb. türden daha yorucu yazılar olabilir. Umarım bunu başarabilirim!